Online poradňa

Máte problém so strojom alebo potrebujete poradiť pri kúpe techniky?
Kliknite na odkaz nižšie a pošlite nám otázku v kontaktnom formulári alebo nám priamo zavolajte!
Kontaktný formulár

Piliarske stroje

Dobrý deň. Máme kmeňovú pásovú pílu, síce nie od vás ale prosíme o radu. Pílové pásy nám často zaplávajú hneď na začiatku rezu. Potom počas rezania už je to ok.

Odpoveď
Dobrý deň.V prvom rade by bolo dobré keby sme vedeli aké pílové pásy používate, šírku a či sú rozvádzané alebo stelitované. Berme do úvahy, že váš problém sa častejšie týka úzkych pásov 32-35 mm. Väčšinou je problém v tom, že obsluha do rezu nachádza príliš rýchlo. Nájazd by mal byť o niečo pomalší a keď je pás v reze môžeme zrýchliť. Samozrejme je to vec aj ostrosti zubov, čí je pás viac zatupený tak rýchlosť musí byť tiež pomalšia. Ak sú pásy rozvádzané môže byť problém aj v uhle brúsenia zubov. Iný uhol brúsenia sa robí na mäkké ako na tvrdé drevo. V prípade stelitu sa to neberie do úvahy.
Ďalšie otázky a odpovede z oblasti Piliarske stroje
Podobné otázky
Dobry den. Da sa u vas kupit aj pevna pila bez podvozku ale s benzinovym motorom.

Samozrejme takáto možnosť tu je tak ako aj naopak napríklad mobilná pásová píly s podvozkom a pohonom elektromotor. Každú pílu vieme výbavou vyskladať presne podľa predstáv zákazníka.

Dobrý deň. Páčia sa mi vaše pásové píly, lebo sú menšie ale nie úplne také malé na úzke pásy. Chcem sa spýtať. Pílové pásy 50 mm, ktoré tam sú treba tiež valcovať?

Dobrý deň, pílové pásy do šírky 80 mm valcovať nie je nutné, tým pádom netreba ani na vodiace kolesá robiť po čase bombír. Preto je táto alternatíva kmeňových pásových píl veľmi zaujímavá. Cenovo oveľa dostupnejšia a na náročnosť údržby a nástrojov omnoho jednoduchšia. Pritom sa zachovávajú vlastnosti profesionálneho stroja.

Mohlo by Vás zaujímať