Online poradňa

Máte problém a potrebujete poradiť?

Kliknite na odkaz nižšie a pošlite nám otázku v kontaktnom formulári alebo nám priamo zavolajte!
Kontaktný formulár

Dobrý deň. Mám reťazovú kapovaciu pílu PRINZ. Mám ju už niekoľko rokov no v poslednom čase mi často trhá reťaz. Pritom sa mi nezdá nič poškodené. Viete mi poradiť?

Na trhanie reťaze vplýva viacero aspektov. Základné je správne napnutie reťaze a mazanie. Predpokladám, že za roky používania to robíte správne. Preto si skontrolujte ozubené vodiace koliesko či už v ňom nie je vychodená, vyhĺbená drážka od reťaze. Ďalší možný problém je vybehaná drážka na lište. Vizuálne môže vyzerať dobre ale už na niektorých miestach alebo po celej dĺžke nemá správnu hĺbku. V oboch prípadoch je už nutné vymeniť diel (koliesko alebo lištu) za nový.


Už dlhšie uvažujem o kúpe sekačky ale počul som, že táto poľská nemá kalené nože. Nie je s nimi potom problém?

Nie, vôbec nie, práve naopak. Kalený materiál je síce extrémne tvrdý ale pritom krehký. Preto na výrobu drviacich nožov a podobne je nevhodný. Stačí nejaký kamienok v sekačke a z noža sa kúsok ulomí. Je to mýtus, že nože by mali byť kalené. To si môžete všimnúť u veľa výrobcov drvičov, že kalené nože v žiadnom prípade. Firma Remet CNC používa výhradne materiál HARDOX, ktorý je húževnatý a vysoko odolný voči opotrebovaniu a oteru. Preto veľmi dlho ostáva ostrý.


Dobrý deň. Na internete je veľa stolárskych strojov ako sú Bernardo a je verejným tajomstvom, že sú vyrobené v Číne. Mám obavy či stroje Bernardo nie sú pochybnej kvality.

Tak ako veľa svetových výrobcov presúva svoje výroby do Ázie tak aj firma Bernardo svoje stroje vyrába v Rumunsku a Číne. Tieto stroje však prechádzajú tvrdou výstupnou kontrolou. Rakúske firmy všeobecne sú svetoznáme svojou pedantnosťou a pýšia sa kvalitnými výrobkami vo všetkých odvetviach, firma Bernardo nie je výnimkou. Svoje stroje predáva už desaťročia, poznáme klientov, ktorí ich stroje používajú dlhé roky. S kvalitou týchto strojov nemáme žiadne problémy, treba však brať do úvahy aj to, že väčšina z nich sú v poloprofesionálnom prevedení, nie určené do veľkých priemyselným závodov s nonstop výrobou.


Sekačky, ktoré ponúkate som už dávno objavil na stránke ich výrobcu. Nemám však toľko peňazí aby som si to mohol kúpiť domov. Dajú sa kúpiť len niektoré náhradné diely a doma by som si zvyšok dorobil svojpomocne?

Aj na túto problematiku výrobca myslel. Práve na to je určený predaj samostatného rezacieho mechanizmu. Ten je bezpečný a certifikovaný. K nemu ak si dokúpite kardan na pohon od traktora alebo remenice na elektromotor tak môžete sekačku využívať plnohodnotne. Na vás je si vyrobiť len nejakú vstupnú násypku z plechu a výstup aby klátiky mali kde padať. Ceny samostnatného rezacieho mechanizmu sú veľmi výhodné, že si kúpu môže dovoliť aj zákazník na domáce použitie. Viacero našich zákazníkov šlo práve touto cestou.