So založením spoločnosti obchodným radcom Rudolfom Prinzom v roku 1947 sa položil základný kameň pre úspešnú viac ako 70-ročnú históriu spoločnosti. V roku 1989 bola spoločnosť prevzatá pánom Dipl.-Vw. Ing. Freithofnigg. Od tej doby spoločnosť PRINZ Kettensägetechnik vyvíja a vyrába píly a reťaze, ako aj vodiace lišty ako špičková rakúska spoločnosť.

Spoločnosť prešla dynamickým vývojom od založenia spoločnosti. Prvé produkty zahŕňali reťaze a hnacie kolesá. Nasledovali ručné reťazové píly na benzín a od 80. rokov sa už vyrábali kapovacie píly na rezivo a guľatinu. Dnes PRINZ vyvíja komplexné píly, ktoré režú nielen drevo, ale aj papier, mäkký kameň, sadrokartón, plasty alebo murivo. V súčasnej dobe je spoločnosť jediným kompletným poskytovateľom zákazkových projektov pílenia reťazovými pílami.

S približne 35 zamestnancami si spoločnosť vytvorila dobré meno na celom svete prostredníctvom neustáleho vývoja. Nielen v Európe, ale aj v Severnej Amerike, Afrike, Austrálii a Ázii používajú ich stroje mnohí spokojní zákazníci. Podiel vývozu je vyšší ako 90%. Spoločnosť PRINZ si od svojho založenia založila dve dcérske spoločnosti v Nemecku a Poľsku.

Firma PRINZ stále investuje do nových výrobných zariadení: automatické zváracie zariadenie, flexibilná výroba všetkých dĺžok reťazí, - veľkostí a typov reťazí, vysokovýkonné brúsne stroje na ostrenie pílových reťazí. Za účelom ďalšieho zvyšovania robustnosti a životnosti výrobkov firmy PRINZ sa veľký dôraz kladie na kontrolu kvality. Za každým krokom spracovania je predpísaná kontrola dodržania hraničných hodnôt.

Aby bolo možné splniť požiadavky zákazníkov, týkajúce sa kvality a osobnej starostlivosti aj mimo Rakúska, školí firma PRINZ stále svojich obchodníkov po celom svete a potom ich plne podporuje. Naša spoločnosť sa môže pochváliť tým, že patrí do oficiálnej celosvetovej siete certifikovaných predajcov reťazových kapovacích píl  PRINZ, konkrétne v regióne Slovenska.

Spolu s dlhoročnými skúsenosťami, nápadmi a víziami zamestnancov spoločnosť PRINZ vždy dodávala produkty najvyššej kvality. Neustále rastúca spoločnosť tiež pravidelne hľadá motivovaných a odhodlaných zamestnancov, ktorí môžu posilniť tím vo všetkých oblastiach.