Vedeli ste, že?

1. Najviac vody, až 120.000 l itrov v sebe môžu zadržovať africké baobaby. Dosahujú výšku až 30 metrov.
2. Staršie stromy, ktoré sú vhodne umiestnené v okolí budov, chránia vašu domácnosť pred nadmerným vystavením slnku či vetru. Tieň zo stromu vám ušetrí 30% z financií alebo nákladov, ktoré vynaložíte na klimatizáciu, a čo viac, zdravé a dospelé stromy zvyšujú atraktivitu nehnuteľnosti o 10%.
3. Rovnaké druhy stromov sa navzájom „varujú“ pred napadnutím hmyzom. V 70-tych rokov 20. storočia štúdie odhalili tento fenomén u vŕb a topoľov. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že sa zistilo, že stromy napadnuté hmyzom produkovali cez svoje listy nadbytok chemických látok a tieto chemické látky produkovali nielen preto, aby sa zbavili tohto napadnutia, ale aj kvôli tomu aby varovali ostatné stromy. 
4. Za najrýchlejšie rastúce stromy sú považované austrálske eukalypty. Za necelých 30 rokov dosahujú výšku 35m a obvod niekoľko metrov.
5. Na Slovensku máme taktiež niekoľko krásnych exemplárov, treba spomenúť aspoň najstarší strom u nás, lipu kráľa Mateja v Bojniciach, ktorú zasadil v roku 1301 Matúš Čák Trenčiansky, alebo 700 ročný dub v Dubinnom.